Video Hikaye Anlatımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Video Hikaye Anlatımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Video Hikaye Anlatımı: Nedir?

Video hikaye anlatımı yoluyla bir marka, işletme veya ürün hakkında bir anlatı iletmek için ilgi çekici bir video formatı kullanılır. İle animasyon hikaye anlatımı , izleyiciler kendi sorunlarına tatmin çözüm, onların sorunlarına özüne alır duygusal bir bağ kıvılcımları ve teklifler alakalı, anlatı temelli malzeme ile yönlendirilir. Kamera açıları, müzik, karakterler ve hatta hikayenin duygusu gibi çeşitli unsurlar, izleyicileri neler olup bittiğine dikkat etmeye teşvik ediyor.

Bir satış sunumunun aksine, video hikaye anlatımı bir üründen çok bir anlatıya odaklanır. Etkileşim yaratma açısından, güçlü ve sürükleyici.

Video Hikaye Anlatımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir video anlatımı oluşturmaya başlamadan önce, kendinize süreç boyunca yol gösterici olacak birkaç soru sorun.

 • Bir arsa için bir fikriniz var mı? Örgütsel yapısını nasıl adlandırırsınız? Giriş, çatışma veya karmaşıklık ve çözüm: bunlar güçlü bir hikayenin unsurlarıdır.
 • Bu hikayeyi neden anlatıyorsunuz ve bunun sonucunda izleyicilerinizin ne yapmasını istiyorsunuz?
 • İnsanlar: Video anlatımınızda kaç karakter var? Hedef pazarınızla bağlantıları nelerdir?
 • Videonun birincil ayarı nedir ve bu ayar anlatıyı nasıl etkiler?
 • İzleyici: Bu videoyu en çok kim görüntüleyenler ? Mevcut veya potansiyel tüketiciler, çalışanlar veya farklı bir grup: kim olacaklar?
 • Bu film iki yoldan biriyle dağıtılacaktır: YouTube’da veya web sitenizde.

Bu soruların cevaplarını bulduktan sonra üzerine inşa etmek için güçlü bir temele sahip olacaksınız. İzleyicilerinizle nasıl bağlantı kurabileceğinizi ve ayrıca görüntüleyenlerin videonuzu hatırlamasına yardımcı olacak yöntemleri ve onu paylaşılabilir kılan şeyleri düşünmek iyi bir fikirdir.

Hikaye Anlatımı Video Prodüksiyonu

Video hikaye anlatımı ustalığı, anlatı sanatında ustalık gerektirir. İnsanların dikkat süreleri sınırlıdır, bu nedenle onları baştan sona meşgul edecek bir anlatı oluşturun. Hedef kitlenizde güçlü duygular uyandırmak için yöntemler kullanın. Ayrıca, “göster, söyleme” temel ilkesini de aklınızda bulundurun. Sağladığınız bileşenlerin sayısını sınırlayarak videoda büyüleyici bir hikaye oluşturun. Bu, izleyicilerinizi meşgul edecek ve daha fazlasını isteyecektir.

Aşağıdakiler, anlatı niteliğinde bir Video Hikaye Anlatımı oluşturma aşamalarıdır:

 1. Neyi başarmak istediğinizi ve kime ulaşmak istediğinizi bularak başlayın. Video anlatımınızla neyi başarmak istediğinizi ve hedef kitlenizin kim olduğunu öğrendikten sonra güvenle ilerlemek çok daha kolay olacaktır.
 2. Bir hikaye anlatan bir hikaye yazın. Anlatımınızın etkili bir şekilde iletilmesini istiyorsanız, senaryo yazarlığı profesyonellerini işe almayı düşünün. Çoğu kişi videoyu yalnızca bir kez izleyeceğinden, hikayenin ve karakterlerin belirgin ve akılda kalıcı olması çok önemlidir.
 3. Kullanmak istediğiniz video formatını seçin (animasyon, canlı oyuncular, özel efektler). Bütçeniz bu seçimde önemli bir rol oynayabilir. Video formatı, kısmen genel zaman çizelgenize ve diğer gereksinimlerinize göre belirlenir. 2021 animasyon trendleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .
 4. Bir prodüksiyon stüdyosu kiralanabilir veya bir prodüksiyon ekibi toplanabilir. Katılım için bireyleri veya işletmeleri seçerken tarzın ve ruh halinin hedeflerinize uyup uymadığını kontrol etmek için geçmiş deneyimlere ve önceki videolara bakın.
 5. Videonuzu tanıtmak için bir pazarlama planı geliştirin. Sosyal medya, basın bültenleri ve hatta tek seferlik yerel etkinlikler de dahil olmak üzere yeni filminizi tanıtmanın birkaç yolu vardır.

Sizin İçin Ne Yapabilir ?

İnsanlar video hikaye anlatımına çekilir; çünkü dikkatlerini çeker ve kendilerini eylemin içinde hissettirir. Açıklayıcı videolarda olduğu gibi, video hikayeleri öğretmek için kullanılabilir. Konuşma içermeyen video hikayeleri, yine de, ayarlandıkları görüntüler ve müzik aracılığıyla çok şey aktarabilir.

İşletmeniz için videolu hikaye anlatımı kullanma süreci biraz zaman ve çaba gerektirecektir, ancak ödüller çok büyük olabilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir