Oldukça teknik bir disiplin olarak, SEO'nun web sitelerini optimize etmeye yardımcı olmak için güvendiği birçok araç ve yazılım vardır.

1. Aşağıda yaygın olarak kullanılan bazı ücretsiz ve ücretli araçlar bulunmaktadır:

Image

  • Google Arama Konsolu - Google Arama Konsolu (eski adıyla "Google Web Yöneticisi Araçları" olarak bilinir), Google tarafından sağlanan ücretsiz bir araçtır ve SEO'nun araç setinde standart bir araçtır. GSC, en iyi anahtar kelimeler ve sayfalar için sıralamalar ve trafik raporları sağlar ve yerinde teknik sorunların belirlenmesine ve düzeltilmesine yardımcı olabilir.

  • Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı - Anahtar Kelime Planlayıcı, Google Ads ürünlerinin bir parçası olarak Google tarafından sağlanan başka bir ücretsiz araçtır. Ücretli arama için tasarlanmış olsa da, anahtar kelime önerileri ve anahtar kelime arama hacmi sağladığından, anahtar kelime araştırması yaparken yardımcı olabilecek SEO için harika bir araç olabilir.

  • Backlink analiz araçları - AHREF'ler ve Majestic olmak üzere iki ana bağlantı analizi aracı vardır. Backlink analiz araçları, kullanıcıların hangi web sitelerinin kendi web sitelerine veya rakiplerin web sitelerine bağlantı verdiğini analiz etmelerine olanak tanır ve bağlantı oluşturma sırasında yeni bağlantılar bulmak için kullanılabilir.

  • SEO platformları - SEO'nun siteleri optimize etmek için ihtiyaç duyduğu birçok aracı bir araya getiren birçok farklı SEO platformu vardır. En popüler olanlardan bazıları Moz, BrightEdge, Searchmetrics ve Linkdex'tir. Bu platformlar, anahtar kelime sıralamalarını izler, anahtar kelime araştırmasına yardımcı olur, sayfa içi ve sayfa dışı SEO fırsatlarını ve SEO ile ilgili diğer birçok görevi belirler.

  • Sosyal medya - Çoğu sosyal medya sitesinin SEO üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur, ancak diğer web yöneticileriyle ağ kurmak ve bağlantı kurma ve misafir gönderme fırsatlarına yol açabilecek ilişkiler kurmak için iyi bir araç olabilirler.

Whatsapp iletişim: +90542680054

Conroen Bilişim

Seo Uzmanı