Artık her ihtimale karşı kimliğinizin dijital bir kopyasını her yere yanınızda getirebilirsiniz.

iOS 15 Nasıl Kurulur:

7 Haziran'da şirketin yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda tanıtılan yazılım güncellemesi, Haritalar, Notlar, Cüzdan, Hava Durumu, FaceTime ve daha pek çok güncellemeyle birlikte geliyor. (Bu güncelleme, Apple'ın kritik bir iPhone güvenlik sorununu ele alan iOS 14.8 güncellemesi ile karıştırılmamalıdır . Henüz güncellemediyseniz, en kısa sürede yapın.)

iOS 15 ayrıca FaceTime'da birlikte müzik, film ve diğer medya akışını yapmanızı sağlayan SharePlay dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik sunar. Ayrıca, odaklanmanıza ve göreve devam etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış, bildirim göndermenin yeni bir yolu var.


📲 iOS 15 Nasıl Kurulur:

Aç Ayarlar uygulamasını > Seç > Genel seçin Yazılım Güncellemesi > Ayrıca mevcut bölümünün altında, seçmek iOS ila 15> Yükseltme seçeneğini indirin ve yükleyin başlayacak.

NOT: Güncellemeyi indirmeden önce iPhone , iPad veya bilgisayarınızın bunu destekleyip desteklemediğini kontrol edin. iOS 15'i destekleyecek Apple ürünlerinin listesine buradan ulaşabilirsiniz .


Lafı daha fazla uzatmadan, iOS 15'in en dikkate değer yeni özelliklerinden bazılarını burada bulabilirsiniz.

facetime için portre modu

Kamera uygulamasındaki portre modu artık FaceTime'da görüntülü aramalar için optimize edilmiştir.ELMA

FaceTime bir yükseltme alıyor. Güncelleme sonunda , uygulamayı bir web tarayıcısında açan paylaşılan bir bağlantı sayesinde FaceTime Android ve Windows kullanıcılarına izin verecek Ses ve görüntü kalitesi de iyileşecek ve aramaların her zamankinden daha gerçekçi görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca Zoom benzeri bir ızgara sayesinde görüşmedeki herkesi görebileceksiniz. Daha da iyisi: FaceTime'ın yeni Portre Modu özelliği sayesinde herkes her zamankinden daha iyi görünecek.

Paylaş Oynat


ios15, ios 15, paylaşımlı oyun

iOS 15'in yeni SharePlay özelliği, arkadaşlarınız ve ailenizle FaceTiming yaparken müzik ve film oynatmanıza olanak tanır.ELMA

SharePlay, iOS 15'in en çarpıcı yeni özelliklerinden biridir. Artık FaceTime ile bağlıyken "deneyimleri paylaşabilirsiniz". Bu, FaceTiming sırasında Apple Music'te şarkı dinleyebileceğiniz veya birlikte film veya TV şovu izleyebileceğiniz anlamına gelir. Ve bir düğmeye dokunarak herkes paylaşılan ayarları kontrol edebilir. Apple'ın basın açıklamasına göre Disney+ , ESPN+, HBO Max , Hulu , MasterClass, Paramount+, Pluto TV, TikTok ve Twitch dahil olmak üzere çeşitli akış ve oyun hizmetleri SharePlay'i içerecek.

Odaklanmış Kalın

iOS 15, odaklanmanıza ve dikkatinizin dağılmasını en aza indirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi özellik içerir. Güncelleme ile gereksiz bildirimleri filtreleyebilir, arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza düşünme sınırınızı açıkladığınızı bildirebilir ve bildirim almak istediğiniz belirli zamanları planlayabilirsiniz. (Endişelenmeyin, yine de acil mesajlar alacaksınız.)

Bildirimler, gelenleri daha hızlı ve kolay bir şekilde görmenize yardımcı olmak için fotoğraflar ve daha büyük uygulama simgeleri içerecek şekilde yeniden tasarlandı .

Paylaşmak önemsemektir

Artık biri sizinle Mesajlar uygulamasında bir şey paylaştığında (örneğin bir fotoğraf, şarkı veya bir haber makalesinin bağlantısı) Apple'ın yeni Sizinle Paylaşılanlar özelliği bunu Fotoğraflar, Apple Müzik ve Apple Haberler'de kolayca yeni olarak vurgulayacaktır. , sırasıyla.


elma cüzdan kimlik kartı

Ev ve otel odası anahtarlarının yanı sıra kimlik kartları, günlük yerlerde basit bir dokun ve aç deneyimi için Cüzdan'a gelir.

Yeni güncelleme sayesinde, telefonunuzla hayal ettiğinizden çok daha fazlasının kilidini açabilirsiniz. Yükseltme, kullanıcıların bazı uyumlu araçları (oyuna ilk giren BMW oldu) açıp çalıştırmalarına veya evlerine, ofislerine ve otel odalarına girmelerine olanak tanıyacak - bunların tümü, FaceID aracılığıyla veya bir şifre ile kupanızın basit bir taramasıyla.

✅ EKSTRA KREDİ: HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK DAHA FAZLA DİJİTAL KILAVUZ

Apple ayrıca, ehliyetiniz veya eyalet kimliğiniz için uğraşmadan havaalanı güvenliğinden kolayca geçebilmeniz için dijital kimlik kartlarını Apple Cüzdanınıza yüklemek için TSA ile birlikte çalışıyor. Bu bilgileri güvende tutmak için Apple, kimliğinizi Apple Pay'i güvence altına almak için kullandığı teknolojiyle şifreleyeceğini söylüyor. Bazı katılımcı eyaletlerdeki kullanıcılar, bu yıl içinde bu yeni özelliğe erişebilir.

Hava Durumu

Apple'ın hava durumu uygulaması da bir yükseltme alıyor. Yeniden tasarım, güneşin daha doğru bir şekilde yerleştirildiği reaktif bir arka plan ve kötü hava koşulları başladığında ve durduğunda uyarı veren bildirimleri açma seçeneği içerir.

Notlar

Yeni iOS 15 güncellemesi, milyonlarca kızgın takipçinizden özür dilemenizi çok daha kolay hale getirecek. Notes uygulaması artık bu taslakları düzenli tutabilmeniz için kullanıcı tarafından oluşturulan etiketlere sahip olacak ve paylaşılan bir not düzenlendiğinde diğer kullanıcıları uyarma özelliğini içerecek. Aktivite Görünümü adı verilen yeni bir özellik sayesinde bir notun geçmişini de görüntüleyebileceksiniz.

Haritalar

iOS 15, Apple Haritalar için mağazada bir sürü yeni özelliğe sahiptir. Yeniden tasarım, sürüme göre yeni renkler ve etiketler, yükseklik, özel yerler ve yeni bir gece modu içeriyor. Ayrıca sık kullanılan toplu taşıma duraklarını kaydedebilecek (veya sabitleyebileceksiniz). Yeni bir artırılmış gerçeklik özelliği , çevrenizdeki dünyayı yürüyerek gezmenize de yardımcı olacak.

Güvenlik

ios 15, ios15, gizlilik, veri, elma

iOS 15'teki yeni gizlilik ayarları, uygulamaların konumunuzu, kişilerinizi ve diğer verilerinizi nasıl kullandığını görmenize olanak tanır.

Gizlilik cephesinde yeni güncellemeler var Apple'ın yeni Uygulama Gizliliği Raporu, hangi uygulamaların kişilerinize, fotoğraflarınıza, konumunuza ve daha fazlasına erişimi olduğunu size bildirir. Ve Siri'nin yakaladığı tüm bu sesler - "Hey, Siri. Jake Gyllenhaal bekar mı?" - cihazdaki konuşma tanıma sayesinde cihazınızda güvenli ve sağlam kalacaktır.

Ulaşılabilirlik

iOS 15, bir dizi yeni erişilebilirlik özelliği sunar. Apple, görüntülerin içeriği hakkında daha fazla ayrıntı sağlayacak Voice-Over özelliğini güçlendirdi ve çift yönlü işitme cihazlarını destekleyen Made for iPhone adlı yeni bir özelliği tanıttı. Diğer yükseltmelerin yanı sıra, kullanıcılar artık her uygulamadaki metnin boyutunu özelleştirebilecekler.

Ek özellikler:

  • Çeviri: Apple Çeviri'deki yeni bir özellik, konuşmanın ortasında canlı çeviri sağlar. Bonus: Artık metni iPhone'unuzun herhangi bir yerine çevirebilirsiniz.
  • Apple TV: Yeni tanıtılan "Hepiniz İçin" kategorisi, evdeki herkesin ilgi alanlarını ve tercihlerini yansıtan film ve şovların bir listesini oluşturacak. Tüm aile için uygun bir film gecesi.
  • Sağlık: Tıbbi bilgileri ve verileri aile hekimliği uzmanlarıyla paylaşabileceksiniz ve yeni Trendler özelliği yaşam tarzı seçimlerini takip edecek. Yeni Yürüme Dengesi özelliği, düşmeleri önlemek amacıyla stabilite ve koordinasyonun izlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
  • HomeKit: Siri artık belirli üçüncü taraf cihazlarla çalışacak ve size mesajları kontrol etme, programınızı yönetme ve çok çeşitli cihazlarda zamanlayıcılar ayarlama yeteneği verecek.
  • Bul: Uygulama artık telefonunuzu kaybolmuş veya sıfırlanmış olsa bile bulabilir. Ayrıca konumunu önceden arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşma seçeneğiniz de olacak. Eğer bıraktım eğer iOS15 sayesinde Apple şimdi ping AirPods yabancı bir konumda veya diğer aygıtları.
  • Safari: Apple'ın web tarama uygulaması da yeniden tasarlandı. Yeni düğme yerleşimi ile artık tek elle web'de gezinmek daha kolay. Özelleştirilebilir bir başlangıç ​​sayfası ve yeniden tasarlanmış bir sekme çubuğu sayesinde, favori siteleriniz arasında gezinmek çok daha kolay olacak.